Wolność finansowa. Jak do niej dążyć?
Piotr KmitaNiektórzy uważają, że wolność finansowa jest równoznaczna z brakiem jakichkolwiek długów, innym kojarzy się z komfortowym życiem.
Wolność finansowa to stan, w którym nie musimy utrzymywać się z pracy zarobkowej (z pracy na etacie) a utrzymujemy się jedynie z zysków z naszych inwestycji ( w wolnym tłumaczeniu to wolność którą dają Ci Twoje pieniądze). Dzięki czemu możesz robić to co lubisz, rozwijać swoje pasje, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. A przede wszystkim nie martwić się o pieniądze.
Pojęcie wolności finansowej łączy się z pojęciem pasywnego dochodu. Dochód ten nie wymaga od nas naszego udziału lub wymaga go w minimalnym stopniu.
Kiedyś zapytałem się pewnego biznesmena jak Ty to robisz? Jak udaje Ci się zarobić więcej niż inni?
A on mi na to odpowiedział: ja wcale więcej nie zarabiam tylko minimalizuje koszta.
A zatem jak dążyć do wolności finansowej?
Tnij koszta – oczywiście nie nakłaniam tutaj do pozbywania się dogodnego życia. Ale np. warto zastanowić się nad rezygnacją z kupna czegoś co nie jest Ci w życiu w ogóle potrzebne.
Zwiększaj dochody – zaoszczędzony kapitał najlepiej inwestować w najpewniejsze inwestycje. Przynoszące jak największy zysk, mimo że wymaga to dłuższego czasu.
Rozpocznij edukację finansową, poszerzaj swoją wiedzę.
Aby być finansowo wolnym nie trzeba posiadać ogromnych sum pieniędzy, których w trakcie życia i tak nie wydasz.
Wszystko brzmi zbyt pięknie, aby było możliwe, ale jest w pełni do osiągnięcia. Dla każdego, kto tylko się na to zdecyduje i podejmie stosowne działanie.
Nigdy się nie załamuj i dąż do swojego celu. Jeśli upadniesz, podnieś się i idź dalej. Najczęściej jest tak że upadamy przed samym końcem i tylko wytrwali potrafią dojść do celu.
Autor:Piotr Kmita
1 komentarz:
Genialne wskazówki. Wolność finansowa to marzenie chyba każdego z nas. Niestety, często poddajemy się na samym starcie, nie posiadając właściwej edukacji finansowej, ulegamy złym nawykom, kupujemy zbędne przedmioty i zadowalamy się życiem w stylu "byle do pierwszego". Tymczasem wystarczyłoby zdobyć się na odwagę i wiedząc jak pożyczyć, zainwestować i czerpać zyski z dodatkowego źródła dochodu, by nasze życie zmieniło się na lepsze.
Prześlij komentarz